Майстер-клас з ебру

02 жовтня 2018 року вихованці гуртка писанкарства «Оберіг» (керівник – Талашко В.Р.) провели майстер-клас для першокласників Харківської гімназії № 169.
Малювання на воді Ебру має давню історію і являє собою не просто нанесення фарб на певну поверхню – це скоріше ціла філософія. Адже Ебру – це малювання, в основі якого лежать правильні природні форми, а саме коло.
Кожна крапля, яка потрапляє у воду, розтікається в коло, яке ми можемо перетворити абсолютно в будь-яку бажану форму. Цінність мистецтва Ебру визначається не тільки результатом, а й самим процесом. Як все Східне, малювання Ебру являє собою нескінченний рух, настільки прекрасне, що не можна не захопитися.
Існують різні версії про місце походження Ебру – Північний Китай, Південний Сибір, Туркменістан, Персія, Індія, Пакистан і навіть Стародавній Єгипет. Є підстави вважати, що це мистецтво походить від шаманів, чиї ритуали схожі на процес створення малюнків на поверхні води. Про це ж говорить мармуровий малюнок, переведений на шматок шкіри, віком близько 2500 років, знайдений в районі Алтаю. Можливо, ця техніка отримала розвиток в довколишніх районах Китаю, звідки лише через десяток століть дізналися про спосіб виготовлення паперу, а разом з ним і про мармурування.
У перській мові є слова “про” (вода) і “ру” (на), відповідно “обру”, адаптоване в турецькому як “Ебру”, значить “на воді”. У світі це мистецтво називають Турецьким мармуруванням. Однак, мармурові розводи – це лише мала частина глибокого і витонченого мистецтва.
Фото
Кiлькiсть переглядiв: 154